Všetko , čo je „bio“, je in, okrem bio rodiny

Autor: Veronika Pulišová | 8.2.2015 o 0:00 | (upravené 11.2.2015 o 19:25) Karma článku: 13,12 | Prečítané:  3482x

Bio je in. No pokiaľ sa bavíme o rodine, základnej jednotke spoločnosti po tisíce rokov, tradícia či prírodná báza je zrazu out. V mojich riadkoch nehľadajte nenávisť.  Nenájdete ju tam. Ani odsudzovanie. Ako spieva Majk Spirit, „Boh jediný môže ma súdiť!“ Aj Teba, jeho, ich. Nie ja, Ty, oni.

Na škatuľke môjho bio čaju sa píše, že bio je ekologický produkt, ktorý vzniká v spolupráci s prírodou a nikdy nie proti nej. Bio je in. Bio jogurt podľa tradičných receptúr, bio kozmetika na prírodnom základe... veľmi aktuálne a obľúbené. Chlieb s masťou a cibuľou ide na bratislavských vianočných trhoch na dračku. Tradičné chute a vône, kto by odolal? Ani taký tradičný („retro“) kredenc či bicykel nie je na zahodenie. Práve naopak! Nejednému bradatému mužíkovi s hustou prehadzovačkou na hlave (hrdo sa označuje ako „hipster“) zdobí jeho príbytok.

Celkom v kurze je aj propagácia aktívneho občianstva. Environmentálne či komunitne zamerané hŕstky a iná občianska angažovanosť, vrátane účasti na voľbách, sa cenia. Moderný človek, ktorý vyrastá a pohybuje sa v prostredí značne podporujúcom silný individualizmus, je zároveň povzbudzovaný k tomu, aby nebol hluchý a slepý voči svojmu okoliu, voči ľuďom v núdzi, psom, susedom, odpadkom, atď. Veľmi múdro a správne!

No pokiaľ sa bavíme o rodine, základnej jednotke spoločnosti po tisíce rokov, tradícia či prírodná báza je zrazu out. To len zarytí katolíci, tvrdohlaví konzervatívci, starčekovia a starenky, jednoducho, tí zadubení, netolerantní, radikáli môžu presadzovať niečo ako udržiavanie tradičnej rodiny alebo vplyv rodiča na mieru a formu sexuálnej výchovy ich detí (och, ako sa mýlia tí, čo si to myslia!). Ísť kvôli tomuto k urnám? „Nemám čas!“ vykrikuje inak aktívny občan, intelektuál, pseudointelektuál. „NJDM!“  - vycapí si ako profilovku na Facebook, aby všetci  videli, že NJDM! Na veciach verejných mu však údajne záleží, a je na to hrdý/-á.

Lesby a gayovia, aj všetci ich hetero dúhoví kamaráti, jednoducho súčasný mainstream, budú papať bio zeleninu, dopestovanú čo najčistejšie, bez chemických prímesí, najlepšie doma na balkóne alebo si za kvalitu z prírody priplatia. Budú dbať o to, aby kupovali geneticky NEmodifikované potraviny, no na produkciu spoločného potomstva si objednajú biologický materiál cez internet, ako to urobili napríklad dve lesby z Partizánskeho. DETI, ľudia samotní, asi teda nemusia byť tradiční, bio. Len neviem, prečo práve oni nie, keď inak nám „tradičné“ a „prírodné“ tak leží na srdci.

PS: Blog vychádza zámerne po referende. Nikomu nevnucujem taký či onaký názor na tak komplexné témy, akou je rodina a referendum. Každý má vlastný úsudok.

PS 2: Hejter, hejterka, hejtero, si aj tak v texte nájdu, čo chcú. Je mi to jedno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?